Často kladené otázky

Pri tvorbe webstránok sa denno-denne stretávame s veľkým množstvom rôznych otázok. Niekedy sú otázky, ktoré nám prídu veľmi podobné, inokedy sú viac špecifické. Vždy to záleží od toho, prečo nás daný zákazník kontaktuje a aký typ webstránky bude potrebovať. Odpovede na základné otázky pri tvorbe webstránky si, samozrejme, viete vyhľadať aj na internete, no odpovede na mieru nájdete iba v našom článku. V nasledujúcich odpovediach sme sa vám snažili čo najlepšie priblížiť tvorbu webstránok, naše fungovanie, platobné podmienky ale aj proces vývoja. Veríme, že vám nami prinášaný sumár pomôže lepšie sa zorientovať v tejto téme a rozhodnúť sa v prípade tvorby nového webu.

Ako funguje tvorba webovej stránky?

Pred začiatkom tvorivého procesu webovej stránky vždy stojí idea, zámer alebo projekt. Ak máte nápad – produkt alebo službu, potom sa nebojíme váš nápad pretaviť do hotovej veci ako je webová stránka.

Aká je cena webovej stránky?

To, koľko zaplatíte za webovú stránku závisí od jej prevedenia a rozloženia. Naše cenv však začínajú  na sume 545 € – a to sú šandardné webové stránky, ktoré si nevyžadú zložité programovanie. Samozrejme, záleží aj od požiadaviek nášho zákazníka. Rozpočet sa diskutuje vždy dopredu, aby neostala žiadna strana znevýhodnená. Každé spoločné rozhodnutie sme ochotní prediskutovať.

Chcem cenovú ponuku

Ako dlho trvá, kým budem mať hotovú svoju webovú stránku?

Tvorba každej jednej webovej stránky je špecifická. Ak tvoríme web – eshop, časový horizont sa od štandardného webu líši – proces tvorby trvá dlhšie. Avšak webovú stránku sa snažíme dodať zákazníkovi vždy do 30 dní. Dĺžka realizácie sa však bude vždy líšiť a to pre typ webovej stránky, ako spomíname vyššie. Termín dodania si však určíme na začiatku, keď už vieme, ako dlho by nám mohol celý proces trvať.

Viem si svoj web spravovať aj sám?

Všetky potrebné funkcie na úpravu nájdete v redakčnom systéme – tam si budete vedieť upraviť svoj obsah. S tvorbou webu dostanete potrebné školenie redakčného systému zdarma. Ak sa však nebudete cítiť na to, aby ste si spravoval webovú stránku sám, tento proces vieme prebrať aj do našej réžie.

Prispôsobí sa mi web rovnako na PC, mobil aj tablet?

Áno, webová stránka bude rovnako zobrazená na PC – desktop, na mobile ale aj na tablete. Avšak, v niektorých prípadoch sa však tieto verzie môžu graficky líšiť, no obsah ostáva vždy rovnaký. To, že webová stránka bude fungovať na všetkých zariadeniach rovnako, sa nazýva responzivita. Váš novo-vytvorený web tak bude responzívny.

Budem si môcť pozrieť koľko ľudí navštívilo môj web?

Prístup ku číslam návštevnosti vášho webu je samozrejmosťou. Váš web prepojíme s nájstrojom Google Analytics, ktorý umožňuje zbierať a sledovať dáta o návštevách –  tak budeme môcť vidieť zmeny návštevnosti a reálne čísla. Ak si budete spravovať web sami, prihlasovacie údaje do spomínaného nástroja vám prepošleme. Ak by ste sa náhodou rozhodli spravovanie prenechať na nás, všetky potrebné informácie vám vieme kedykoľvek ponúknuť.

Kto je vlastníkom webovej stránky?

Výhradným vlastníkom sa po prebratí webovej stránky stávate vy.

Tvoríte webové stránky aj pre zákazníkov mimo Oravy?

Našich zákazníkov máme po celom Slovensku. Vôbec sa nemusíte báť iného miesta alebo mesta, pretože svoju prácu neobmedzujeme na kraje, okresy ani mestá. Sme tu rovnako pre všetkých.

Kedy a ako zaplatím za webovú stránku?

Platbe za webstránku prechádza vypracovanie cenovej ponuky a podpísanie zmluvy. Po odsúhlasení dochádza k platbe prvej zálohy. Keď je stránka dokončená a obe strany sú spokojné, dopláca sa následne druhá suma.

Môžem vidieť svoj web počas jeho tvorby?

Proces tvorby webovej stránky preberáme vždy jedine so zákazníkom a tak vieme zaručiť, že náš klient je súčinný od prvého dňa. Vývoj celého webu prebieha v jednotlivých fázach, ktoré si postupne schvaľujeme – grafika, šablóna, redakčný systém, kontrola. Zákazník môže celý proces kontinuálne pripomienkovať, diskutovať, alebo sa pýtať. Pre nášho zákazníka sme neustále k dispozícii.   

Ako funguje grafický návrh webu?

Grafiku webstránok robíme na mieru, alebo využívame rôzne šablóny. Navrhnutie špecifického webu je časovo a finančne náročnejšie ako použitie šablóny. Treba si dať však pozor pri slove šablóna – to, že použijeme pre web šablónu ešte neznamená, že ten istý web budú mať aj iní. Webových šablón máme k dispozícii veľké množstvo a taktiež ich vieme počas procesu upraviť na mieru. To, či je webová stránka na mieru, alebo použijeme šablónu, záleží od zadania, ktoré nám náš klient pripraví na začiatku. Takisto záleží aj od rozpočtu a časového rámca.

Ako prepojím môj web so sociálnymi sieťami?

Prepojenie novej webovej stránky so sociálnymi sieťami zabezpečujeme v rámci ceny my (ak o túto službu náš klient požiada) – ide primárne o Facebook, Twitter alebo Instagram. Spomínané sociálne siete – ich symboly a prepojenie by dnes už malo byť neodmysliteľnou súčasťou, a teda samozrejmosťou.

Bude sa môj web objavovať v Google vyhľadávaní?

Vyhľadávanie v Google sa nazýva seo optimalizácia – o tento proces a aktualizácie vo vyhľadávaní sa vám vieme postarať taktiež my. Všetko závisí od požiadavky nášho zákazníka a prípadnej diskusie.

Ponúkate aj podporu pri spravovaní webovej stránky?

Samozrejme. Aj keby si náš zákazník zobral webovú stránku a spravovanie na seba, sme tu stále pre nášho klienta. Na spokojnosti našich zákazníkov nám veľmi záleží a tak si môžete byť istí, že tu pre vás budeme presne vtedy, keď to budete potrebovať. Akúkoľvej službu spojenú s fungovaním webovej stránky budete potrebovať, pokojne sa nám ozvite a my vás v tom nikdy nenecháme samých.

Copyright © 2019 Kvalitneweby.sk | Všetky práva vyhradené.

Ochrana osobných údajov   |   Často kladené otázky   |   Ako si objednať?